سفارش انواع پارکت | 44004900-021

قرنیز را با چه چسبی بچسبانیم؟

قرنیز را با چه چسبی بچسبانیم
آنچه در این مقاله می خوانید:

در این مطلب با هم می‌بینیم که قرنیز را با چه چسبی بچسبانیم؟ چسب فوری، چسب آکواریوم و چسب کاشی بهترین گزینه‌ها برای چسباندن قرنیزها هستند. چسب فوری برای خشک شدن به زمان کمتری نیاز دارد. در عوض برای فضای مرطوب مناسب نیست. برای چنین شرایطی چسب آکواریوم انتخاب مناسب‌تری است. چسب کاشی نیز برای چسباندن قرنیزهای سنگی انتخاب خوبی است.

قدرت چسبندگی همه این چسب‌ها بسیار بالا است. بنابراین با وجود آنها دیگر به میخ یا پیچ نیازی نخواهید داشت. همچنین ترکیبات آنها به گونه‌ای است که باعث خوردگی قرنیز نمی‌شوند. در برابر اسید و مواد شیمیایی نیز دوام بالایی دارند. در برابر یخ‌زدگی و فساد نیز مقاوم هستند.

چسب قرنیز هم برای نصب قرنیز و هم برای بازسازی و تعمیر قرنیزهای شکسته کاربرد دارد. اما در این مطلب از مدرن دیزاین همراه ما باشید تا با چسب‌های قرنیز بیشتر آشنا شویم و به نکاتی برای خرید چسب قرنیز و چسباندن این محصولات اشاره کنیم.

قرنیز را با چه چسبی بچسبانیم؟

چسب فوری
 • خشک شدن سریع
 • مناسب برای محیط غیرمرطوب
چسب آکواریوم
 • خشک شدن زمان‌بر
 • مناسب برای محیط مرطوب
چسب کاشی
 • خشک شدن زمان‌بر
 • مناسب برای قرنیزهای سنگی

 

کدام چسب برای قرنیز مناسب است؟

قرنیز را با چه چسبی بچسبانیم؟ به طور کلی چسب فوری و چسب آکواریوم برای چسباندن قرنیز عملکرد خوبی دارند. چسب فوری در کنار این که سریع خشک می‌شود، مقاومت بسیار بالایی هم دارد. چسب آکواریوم نیز چسبندگی بالایی دارد. شاخصه اصلی آن نیز مقاومتی است که در برابر رطوبت دارد. ضمن این که این چسب غیرسمی است.

اما اگر جنس قرنیز از سنگ است، چسب کاشی گزینه خوبی است. این چسب هم به لطف ترکیبات شیمیایی و معدنی خود دارای چسبندگی بسیار بالایی است. از طرفی ضد آب نیز هست.

کدام چسب برای قرنیز بهتر است؟

انتخاب بهترین چسب قرنیز

انتخاب بهترین چسب، بر اساس نوع قرنیز و ویژگی‌های محیط

اگر قرنیزتان سنگی است، بهتر است چسب کاشی را امتحان کنید. در غیر این صورت، اگر محیط مرطوب نیست و نیاز دارید که چسب سریع خشک شود، چسب فوری را انتخاب کنید. دقت کنید که این چسب در صورت مرطوب شدن یا مواجهه با حرارت بالا، زرد شده و مقاومت خود را از دست می‌دهد.

اما اگر قرنیز متعلق به مکانی مرطوب مانند آشپزخانه یا حمام است، چسب آکواریوم در اولویت است. این چسب برای خشک شدن به زمان بیشتری نیاز دارد. اما بعد از آن دوام فوق‌العاده‌ای دارد.

ویژگی‌های چسب قرنیز

چسب‌های قرنیز در انواع مختلف ویژگی‌ها و کارایی‌های متفاوتی دارند. اما ویژگی‌های مشترک آنها شامل موارد زیر هستند:

 • بدون ایجاد اثرات خوردگی روی قرنیز
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی و اسید
 • قدرت چسبندگی فوق‌العاده بالا
 • مقاوم در برابر فاسد شدن
 • مقاوم در برابر یخ‌زدگی
 • بدون بو و بخارات مضر
 • امکان رنگ‌پذیری

نکانی برای خرید چسب قرنیز

برای خرید چسب قرنیز و حتی اطمینان از این که قرنیز را با چه چسبی بچسبانیم، می‌توانید با مدرن دیزاین مشورت کنید. اما به طور کلی نکات زیر را هنگام خرید پسب قرنیز در نظر داشته باشید:

 • نوع چسب را دقیقاً مطابق با ویژگی‌های محیط و قرنیز انتخاب کنید. در غیر این صورت همه یا قسمتی از قرنیزها بعد از مدتی جدا خواهند شد.
 • هنگام خرید چسب مطمئن شوید که می‌تواند شکاف‌ها و فرورفتگی‌ها را هم پر کند. چراکه دیوار زیر قرنیز، اغلب دارای پستی و بلندی است که اگر رفع نشوند، چسبندگی قرنیز را با مشکل مواجه می‌کنند.
 • چسبی را انتخاب کنید که ماندگاری بالایی داشته باشد. برای این منظور می‌توانید به سراغ برندهای شناخته‌شده بروید یا به نظرات مشتریان رجوع کنید.
 • اگر جنس دیوار از بتن یا مواد سخت دیگر است، قرنیز راحت‌تر می‌چسبد و به چسبندگی کمتری نیاز است. در غیر این صورت باید چسب‌های قوی‌تر را انتخاب کنید.

نکاتی برای چسباندن قرنیز

نکات چسباندن قرنیزها با بهترین چسب قرنیز

رعایت نکات فنی، کلید طلایی چسبیده شدن درست قرنیزها

چسباندن قرنیز کار دشواری نیست. اما بهتر است توسط متخصصین انجام شود. با وجود این، حالا که می‌دانیم قرنیز را با چه چسبی بچسبانیم، نکاتی که در ادامه می‌بینیم می‌توانند نتیجه کار را زیباتر و بادوام‌تر کنند.

تمیز و خشک بودن سطح زیرین قرنیز

محلی که می‌خواهید قرنیز را روی آن نصب کنید، باید خشک و تمیز باشد. بنابراین آن قسمت را جارو کرده و با دستمالی تمام گرد و غبارها را از بین ببرید. سپس مطمئن شوید که در زمان نصب قرنیز، هیچگونه رطوبتی روی آن قسمت وجود ندارد.

صاف کردن سطح دیوار

اگر دیوار زیر قرنیز کاملاً صاف نیست، سعی کنید آن را صاف کنید. برای مثال می‌توانید دیوار گچی را سمباده بکشید. البته اگر چسب درستی را انتخاب کنید، خود چسب نیز به خودی خود به پر کردن ناهمواری‌‎ها و صاف کردنشان کمک می‌کند.

اندازه‌گیری دقیق قرنیزها

دیوارها و شاخه‌های قرنیز را به درستی اندازه‌گیری کنید تا در نهایت قرنیزهایی مرتب داشته باشید و هیچ جایی از دیوار خالی نماند. برای به دست آوردن اندازه دقیق قرنیزها، می‌توانید از راهنمای آموزش اندازه گیری متراژ قرنیز استفاده کنید.

انتخاب چسب مناسب

بالاتر دیدیم که قرنیز را با چه چسبی بچسبانیم و اشاره کردیم که انواع مختلف چسب قرنیز، برای فضاها یا قرنیزهای متفاوت مناسب هستند. بنابراین بر اساس جنس قرنیز و این که آن قسمت از دیوار در معرض رطوبت قرار دارد یا خیر، چسب مناسب را انتخاب کنید.

اطمینان از چسبیدن تمام قسمت‌ها

نحوه چسباندن قرنیزها به این ترتیب است که چسب را به مقدار مناسب روی قرنیز و دیوار می‌زنید. بعد قرنیزها را به آرامی روی قسمت مد نظرتان قرار داده و فشار می‌دهید تا بچسبد. اما فراموش نکنید که دورتادور قرنیزها را چک کنید و اگر لازم است چندین بار فشار دهید تا فضایی بین قرنیز و دیوار باقی نماند. در این فرآیند می‌توانید از ابزارهایی مانند ماهیچه چوبی هم استفاده کنید یا فقط با دست فشار دهید.

خشک شدن کامل چسب

اگر از چسب فوری استفاده کنید، نیازی به صبر زیاد نیست. اما اگر از چسب آکواریوم یا چسب کاشی استفاده کردید، بین 24 تا 48 ساعت به آن فرصت دهید تا خشک شود. قبل از این مدت قرنیزها را دستکاری نکنید.

جمع‌بندی

در این مطلب در پاسخ به سؤال قرنیز را با چه چسبی بچسبانیم، به چسب‌ فوری، آکواریوم و کاشی اشاره کردیم. دیدیم که هر یک از این موارد برای شرایط خاصی مناسب هستند. برای مثال برای چسباندن قرنیزهای فضایی که در معرض رطوبت زیاد است، باید از چسب آکواریوم استفاده کنیم. البته همان‌طور که دیدیم، چسبندگی قرنیزها تا حد زیادی به رعایت کردن نکات فنی این فرآیند نیز بستگی دارد.

اگر خرید قرنیز داشته یا برای چسباندن آنها به مشاوره نیاز دارید، مدرن دیزاین با افتخار همراه شما خواهد بود. این مجموعه بیش از ده سال است که در زمینه عرضه محصولات دکوراسیون داخلی فعالیت دارد. کیفیت بالا در کنار قیمت مناسب، از دغدغه‌های همیشگی این مدرن دیزاین بوده است. برای ثبت سفارش یا دریافت مشاوره می‌توانید با شماره ۴۴۰۰۴۹۰۰-021 در تماس باشید.

پرسش‌های پرتکرار

1. آیا چسب قرنیز می‌تواند جایگزین میخ شود؟

قرنیزها محصولاتی سبک هستند و بار سنگینی به آنها تحمیل نمی‌شود. بنابراین با یک چسب قوی می‌توانید از محکم شدنشان اطمینان خاطر داشته باشید.

2. چسبندگی چسب به چه عواملی بستگی دارد؟

ترکیبات شیمیایی و معدنی چسب حرف اول را می‌زنند. اما آماده‌سازی درست دیوار زیر قرنیز نیز تأثیر چشمگیری در چسبیدن قرنیزها دارد.

مدرن دیزاین
مدرن دیزاین

برای داشتن یک کفپوش بادوام، زیبا، شیک و مدرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
خانه

بهترین و جدیدترین

کفپوش، پارکت، قرنیز و دیوار پوش با مدرن دیزاین

👇مشاوره تخصصی انتخاب طرح و رنگ👇